مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Oxygen Scavengers® Reagent 1

ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

نام تجاری: B-Oxygen Scavengers®, Reagent, Iron Reduction Method

پارامتر مورد آنالیز: DEHA

محدوده آنالیز: 450-3 ppb

نام روش: Iron Reduction Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول و پودر

توضیحات ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

استفاده سریع و آسان از ریجنت های در حالت محلول و پودری، آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

ریجنت های نوع محلول رایج تر هستند، اما استفاده از ریجنت های پودری راحت تر است. ریجنت ها، قاعده ای کلی برای آماده سازی مجزا ندارند، بلکه چندین جزء ترکیبی دارند و نیاز است با دستور خاصی به نمونه اضافه شوند.

از آنجایی که مقدار ریجنت ها تأثیر تعیین کننده ای در فراورده نهایی دارد، بسیار مهم است که درجه خلوص بالایی داشته باشند.

ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA، محلول یا پودر شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری سطوح بالای جاذب های اکسیژن (DEHA) در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

این محصول شیمیایی، در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی و صنایع شیمیایی مانند آبکاری و تمام صنایع مرتبط با آب کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت ها، برای تشخیص مقدار DEHA، از روش استاندارد Iron Reduction تبعیت می کنند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است و پایدارای بسیار بالایی دارند.

محلول ریجنت نیتریت (به روش Iron Reduction) با نام تجاری B-Nitrite ®, Reagent, Diazotization Method به بازار عرضه شده است.

محلول ریجنت نیتریت، کیفیت و خلوص بسیار بالایی دارد و همین امر این امکان را برای کاربران آزمایشگاه فراهم می کند تا آنالیزهای دقیق و صحیحی انجام داده و به اندازه گیری های فوتومتری دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این مجموعه ریجنت آزمایشگاهی، شامل 100 تست بوده و در محدوده بسیار پایین غلظتی 450-3 ppb آنالیز انجام می دهد.

ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA، در بطری های مخصوص نگهداری می شود که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شود.

حالت پودری این ریجنت جاذب اکسیژن نیز در بسته های فویل آلومینیومی مخصوصی نگهداری می شود که هم دسترسی به نور آفتاب ندارند و هم ماندگاری بالایی را فراهم می کنند.

استاندارد و ویژگی های شیمیایی این ریجنت جاذب اکسیژن (DEHA) تولیدی شرکت بلورآزما، این قابلیت را دارد که برای استفاده با دستگاه های دیگر، از جمله برند HACH نیز مناسب می باشد.

عملکرد ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

آب یک منبع طبیعی برای حیات است و علاوه بر تولید صنعتی و منبع استراتژیک برای توسعه اقتصادی، برای حفظ چرخه های بیولوژیکی، زمین شناسی و شیمیایی ضروری است.

مواد زیادی در ترکیب طبیعی آب ها وجود دارد که برخی از آنها، به دلیل فعالیت های انسانی، در مقادیر بیش از حدی وجود داردند و باعث عدم تعادل در کیفیت آب می شود.

جاذب های اکسیژن (DEHA)، ترکیبات شیمیایی هستند که اکسیژن را از یک سیستم حذف می‌ کنند و کاربردهای مختلفی مانند کاهش خوردگی در دیگ های بخار و یا نگهداری بالاتر و ماندگاری محصولات استفاده می شود.

یکی از متداول‌ ترین جاذب‌ های اکسیژن، N,N-دی‌ اتیل هیدروکسیل آمین (DEHA) است. N,N-Diethylhydroxylamine یا DEHA، یک آمین فرار و از مشتقات هیدروکسیل آمین است، که معمولاً برای مهار اکسیژن و غیرفعال کردن سیستم میعانات بخار در انواع سیستم های دیگ بخار استفاده می شود.

این ماده که در حضور آب و حرارت تجزیه می شود، فرایند حذف اکسیژن محلول در آب را برعهده دارد. برای تعیین کمی این جاذب ها در یک نمونه، پیش از آنالیز باید نمونه ها به روش خاصی آماده سازی شوند.

یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی نمونه های حاوی جاذب های اکسیژن، افزودن ریجنت شیمیایی متناسب با نوع ماده مورد ارزیابی است.

ریجنت های مختلفی برای تعیین مقدار دقیق این آمین فرار وجود دارد که افزودن ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA به روش Iron Reduction، یکی از روش های ساده و استاندارد است.

روش احیای آهن به فرآیند احیای اکسیدهای آهن به آهن فلزی اشاره دارد و روش های مختلفی برای کاهش آهن وجود دارد.

این روش شامل واکنش جاذب های اکسیژن با آهن فریک در محلول و تولید یون آهن در مقداری است که معادل غلظت جاذب اکسیژن است.

میزان جذب مربوط به رنگ تولید شده را می توان با اسپکتروفتومتر UV-Vis اندازه گیری کرد. غلظت یون آهن، همان غلظت جاذب خواهد بود.

این ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده است که محدوده مورد انتظار مقدار نیترات، 3 تا 450 ppb است.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت جاذب های DEHA موجود در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. طول موج λmax، مربوط به حداکثر میزان جذب، متناسب با غلظت جاذب های اکسیژن موجود در نمونه است.
 6. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت جاذب اکسیژن، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA، عدم استفاده از مهندسی معکوس است و دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

یکی دیگر از مزیت های این محصولات، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA، بسته به دلخواه مشتری (هم در حالت محلول و هم پودری) فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری خود را انجام دهد.

به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش توسط مشتری، بهای تمام شده برای مشتری نیز به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این مدل ریجنت جاذب اکسیژن (DEHA) از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA (B-Oxygen Scavengers®, Reagent Set, Iron Reduction Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست جاذب اکسیژن DEHA

 1. کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل خوردگی در دیگ های بخار
 8. کنترل سیستم های تصفیه
 9. صنعت غذایی
 10. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 11. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 12. حوزه آموزش
 13. برای نظارت بر اثربخشی برنامه های کاهش خوردگی و پیشیگیری از آن
 14. کنترل سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی
 15. آنالیزهای کمی و کیفی
 16. کروماتوگرافی
 17. تیتراسیون
 18. الکتروشیمی
 19. تشخیص یون ­ها
 20. سنتزهای آلی شیمیایی
 21. سنتزهای حوزه کشاورزی و محیط زیست
 22. سنتزهای بیولوژیکی