مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Phosphorus Total H.R® Reagent 1 scaled

ریجنت ست فسفر کل (H.R)

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست فسفر کل (H.R)

نام تجاری: B-Phosphorous, Total (H.R) ®, Reagent Set, Acid Persulfate Digestion Method

پارامتر مورد آنالیز: فسفر کل (یون PO43-)

محدوده آنالیز: 100-1.0 ppm

نام روش: Acid Persulfate Digestion Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول و پودر

توضیحات ریجنت فسفر کل (H.R)

استفاده سریع و آسان از ریجنت های در حالت محلول و پودری، آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

ریجنت های نوع محلول رایج تر هستند، اما استفاده از ریجنت های پودری راحت تر است. ریجنت ها، قاعده ای کلی برای آماده سازی مجزا ندارند، بلکه چندین جزء ترکیبی دارند و نیاز است با دستور خاصی به نمونه اضافه شوند.

از آنجایی که مقدار ریجنت ها تأثیر تعیین کننده ای در فراورده نهایی دارد، بسیار مهم است که درجه خلوص بالایی داشته باشند.

ریجنت ست فسفر کل (H.R)، محلول یا پودر شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری سطوح بالای فسفر کل در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

این محصولات شیمیایی، در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی و تمام صنایع مرتبط با آب کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت ها، برای تشخیص مقدار فسفر کل، از روش استاندارد Acid Persulfate Digestion تبعیت می کنند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است و پایدارای بسیار بالایی دارند.

ریجنت ست فسفر کل (H.R) با نام تجاری B-B-Phosphorous, Total (H.R) ®, Reagent Set, Acid Persulfate Digestion Method به بازار عرضه شده است.

محصولات ریجنت ست فسفر کل (H.R)، کیفیت و خلوص بسیار بالایی دارند و همین امر این امکان را برای کاربران آزمایشگاه فراهم می کند تا آنالیزهای دقیق و صحیحی انجام داده و به اندازه گیری های فوتومتری دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این مجموعه ریجنت آزمایشگاهی، شامل 100 تست بوده و در محدوده بالای غلظتی 100-1.0 ppm آنالیز انجام می دهد.

محلول ریجنت ست فسفر کل (H.R)، در بطری های مخصوص نگهداری می شود که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شود.

حالت پودری این ریجنت فسفر کل نیز در بسته های فویل آلومینیومی مخصوصی نگهداری می شود که هم دسترسی به نور آفتاب ندارند و هم ماندگاری بالایی را فراهم می کنند.

استاندارد و ویژگی های شیمیایی ریجنت فسفر کل تولیدی شرکت بلورآزما، این قابلیت را دارد که برای استفاده با دستگاه های دیگر، از جمله برند HACH نیز مناسب می باشد.

عملکرد ریجنت ست فسفر کل (H.R)

فسفر در طبیعت هرگز به شکل خالص دیده نشده است، بلکه تنها به شکل فسفات بوده است و شامل اتم فسفر است که با چهار اتم اکسیژن پیوند دارد (-PO4³).

فسفر در اشکال ترکیبی متعددی و در قالب یون فسفات (PO43-) موجود در آب، خاک و رسوبات یافت می شود.

فسفات ها همچنین می توانند به شکل معدنی (اورتو فسفات ها و پلی فسفات ها) یا به شکل آلی (فسفات های متصل به ارگانیک) باشند.

طبق EPA، چند راه برای اندازه گیری فسفر وجود دارد:

 • آزمایش ارتوفسفات کل
 • آزمایش فسفر کل
 • آزمایش فسفر محلول

فسفر کل (TP) اندازه گیری کل فسفر موجود در یک نمونه است، خواه آن فسفر محلول باشد یا ذره که اغلب در هنگام نمونه برداری ها در تصفیه فاضلاب استفاده می شود (به ویژه برای تعیین سلامت آبراه ها).

در اکثر منابع آب شیرین، فسفر ماده ای مغذی و کم مصرف است و حتی افزایش اندک در مقدار آن می تواند زنجیره ای از رویدادهای نامطلوب را در یک جریان ایجاد کند، از جمله رشد سریعتر گیاهان، شکوفه زدن جلبک، اکسیژن محلول کم و مرگ برخی از ماهی ها، بی مهرگان و سایر جانوران آبزی.

برای تعیین کمی فسفر کل در یک نمونه، پیش از آنالیز باید نمونه ها به روش خاصی آماده سازی شوند. یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی، افزودن ریجنت شیمیایی متناسب است.

ریجنت ست فسفر کل (H.R)، تمام اشکال فسفر موجود در نمونه را اندازه گیری می کند:

 • اورتوفسفات
 • فسفات تغلیظ شده
 • فسفات آلی

ریجنت های مختلفی برای تعیین مقدار دقیق فسفر کل وجود دارد که افزودن ریجنت ست فسفر کل (H.R) به روش Acid Persulfate Digestion، یکی از روش های ساده و استاندارد است.

روش هضم Acid Persulfate فرایندی شیمیایی است که برای اندازه گیری غلظت فسفر کل در نمونه های آب و فاضلاب استفاده می شود.

این فرآیند شامل هضم نمونه با پرسولفات آمونیوم است که تمام فسفر را به اورتوفسفات تبدیل می کند و یک کمپلکس تشکیل می دهد.

میزان جذب مربوط به رنگ آبی تولید شده در کمپلکس را می توان با اسپکتروفتومتر UV-Vis اندازه گیری کرد. شدت رنگ زرد متناسب با غلظت فسفات یا فسفر کل است.

این مجموعه ریجنت ست فسفر کل (H.R) برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده اند که محدوده مورد انتظار مقدار فسفر کل، 1.0 تا 100 ppm می باشد.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت فسفر کل موجود در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. طول موج λmax، مربوط به حداکثر میزان جذب، متناسب با غلظت فسفر کل موجود در نمونه است.
 6. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست فسفر کل (L.R)

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت فسفر کل آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت فسفر کل، 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت ست فسفر کل (H.R)، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای ریجنت ست فسفر کل (H.R)

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت ست فسفر کل (H.R)، عدم استفاده از مهندسی معکوس است و دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده است.

یکی دیگر از مزیت های این محصولات، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست فسفر کل (H.R) (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست فسفر کل (H.R)، بسته به دلخواه مشتری (هم در حالت محلول و هم پودری) فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری خود را انجام دهد.

به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش توسط مشتری، بهای تمام شده برای مشتری نیز به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت فسفر کل از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت ست فسفر کل (H.R) (B-Phosphorous, Total (H.R) ®, Reagent Set, Acid Persulfate Digestion Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست فسفر کل (H.R)

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش
 10. برای نظارت بر اثربخشی برنامه های کاهش خوردگی و پیشیگیری از آن
 11. کنترل سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی
 12. آنالیزهای کمی و کیفی
 13. کروماتوگرافی
 14. تیتراسیون
 15. الکتروشیمی
 16. تشخیص یون ­ها
 17. سنتزهای آلی شیمیایی
 18. سنتزهای حوزه کشاورزی و محیط زیست
 19. سنتزهای بیولوژیکی