مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Manganese HR® Reagent 1

ریجنت ست منگنز (H.R)

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست منگنز (H.R)

نام تجاری: B-Manganese (H.R) ®, Reagent Set, Persulfate Method

پارامتر مورد آنالیز: منگنز (Mn)

محدوده آنالیز: 20.0-0.1 ppm

نام روش: Persulfate Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول و پودر

توضیحات محصول ریجنت ست منگنز (H.R)

استفاده سریع و آسان از ریجنت های در حالت محلول و پودری، آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

ریجنت های نوع محلول رایج تر هستند، اما استفاده از ریجنت های پودری راحت تر است. ریجنت ها، قاعده ای کلی برای آماده سازی مجزا ندارند، بلکه چندین جزء ترکیبی دارند و نیاز است با دستور خاصی به نمونه اضافه شوند.

از آنجایی که مقدار ریجنت ها تأثیر تعیین کننده ای در فراورده نهایی دارد، بسیار مهم است که درجه خلوص بالایی داشته باشند.

ریجنت ست منگنز (H.R)، محلول یا پودر شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری سطوح بالای منگنز در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

این محصول شیمیایی، در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی و صنایع شیمیایی مانند آبکاری و تمام صنایع مرتبط با آب کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت ها، برای تشخیص مقدار منگنز، از روش استاندارد Persulfate تبعیت می کنند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است و پایدارای بسیار بالایی دارند.

ریجنت ست منگنز (H.R) (به روش Persulfate) با نام تجاری B-Manganese (H.R) ®, Reagent Set, Persulfate Method به بازار عرضه شده است.

ریجنت ست منگنز (H.R)، کیفیت و خلوص بسیار بالایی دارد و همین امر این امکان را برای کاربران آزمایشگاه فراهم می کند تا آنالیزهای دقیق و صحیحی انجام داده و به اندازه گیری های فوتومتری دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این مجموعه ریجنت آزمایشگاهی، شامل 100 تست بوده و در محدوده غلظتی 20.0-0.1 ppm آنالیز انجام می دهد.

محلول ریجنت ست منگنز (H.R)، در بطری های مخصوص نگهداری می شود که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شود.

حالت پودری این ریجنت منگنز در بسته های فویل آلومینیومی مخصوصی نگهداری می شود که هم دسترسی به نور آفتاب ندارند و هم ماندگاری بالایی را فراهم می کنند.

استاندارد و ویژگی های شیمیایی این ریجنت های تولیدی شرکت بلورآزما این قابلیت را دارد که برای استفاده با دستگاه های دیگر، از جمله برند HACH نیز مناسب می باشد.

عملکرد ریجنت ست منگنز (H.R)

برای تعیین کمی مواد و عناصر مختلف در یک نمونه، پیش از آنالیز مواد (توسط دستگاه اسپکتروفتومتر یا روش های دیگر رنگ سنجی)، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند.

یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی نمونه های حاوی آهن، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی متناسب با نوع ماده مورد ارزیابی است.

منگنز یک عنصر شیمیایی با نماد Mn و عدد اتمی 25 است که فلزی سخت، شکننده و نقره ای رنگ است که اغلب در مواد معدنی و در ترکیب با آهن یافت می شود.

بخشی از منابع آب آشامیدنی و صنعتی توسط آب چاه ها و آب های زیر زمینی تأمین می شود و عمدتاً دارای مقادیر بالایی از فلزاتی نظیر آهن و منگنز می باشد.

اگر چه مصرف این عنصر برای انسان سودمند است، اما وجود مقدار بالای منگنز در آب می تواند سبب تغییر رنگ و مزه آب و ایجاد مشکلاتی در سلامتی شود.

گرفتگی یا فولینگ ممبران ها در دستگاه هایی مانند اسمز معکوس و دیگر سیستم های لوله کشی آب، سیستم های دیگ بخار و تصفیه آب و فاضلاب بخاطر ترکیبات منگنز، اتفاقی رایج است زیرا در حضور عوامل اکسید کننده تولید رسوب می کنند.

طبق قوانین و استانداردها، حداکثر مقدار مجاز مطلوب منگنز در آب شرب برابر 0.1 میلی گرم بر لیتر می باشد.

ریجنت ست منگنز (H.R)، بر اساس واکنش اکسایش-کاهش و به روش کالریمتری Persulfate انجام می شود و بسیار مفید و کاربردی است.

روش Persulfate یک روش اسپکتروفتومتری پرکاربرد برای تعیین غلظت منگنز در آب، فاضلاب و آب دریا است و شامل اضافه کردن نشانگر Persulfate به نمونه است.

در این روش، واکنش کاهش اکسیداسیون بین پرسولفات و منگنز (II) اتفاق می افتد. و در نهایت محلولی رنگی حاصل می شود که میزان جذب آن توسط اسپکتروفتومتر، متناسب با غلظت Mn خواهد بود.

ریجنت ست منگنز (H.R) برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده است که محدوده مورد انتظار مقدار منگنز، 0.1 تا 20.0 میلی گرم در لیتر است.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت منگنز موجود در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. طول موج λmax، مربوط به حداکثر میزان جذب در حضور فلوراید بوده و متناسب با غلظت یون‌ های فلوراید در نمونه است.
 6. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست منگنز (H.R)

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت منگنز، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای محلول ریجنت ست منگنز (H.R)

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت ست منگنز (H.R)، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است. در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

یکی دیگر از مزیت های این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست منگنز (H.R) (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست منگنز (H.R) ، بسته به دلخواه مشتری و در حالت محلول فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری و بسته ها قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد. به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت ریجنت منگنز از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت ست منگنز (H.R) (B-Manganese (H.R) ®, Reagent Set, Persulfate Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست منگنز (H.R)

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. دیگ های بخار
 6. برج خنک کننده
 7. تأسیسات لوله های پلی کربن
 8. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 9. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 10. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 11. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 12. حوزه آموزش
 13. برای نظارت بر اثربخشی برنامه های کاهش خوردگی و پیشیگیری از آن
 14. کنترل سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی
 15. آنالیزهای کمی و کیفی
 16. کروماتوگرافی
 17. تیتراسیون
 18. الکتروشیمی
 19. تشخیص یون ­ها
 20. جداسازی ترکیبات آنیون و کاتیون
 21. سنتزهای آلی