مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Fluoride® Reagent 1 2 1 scaled

ریجنت ست فرمالدهید (CH2O)

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

0 / 5. تعداد رای: 0

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست فرمالدهید

نام تجاری: B-Formaldehyde ®, Reagent Set, MBTH Method

پارامتر مورد آنالیز: CH2O یا فرمالدهید

محدوده آنالیز: 500-3 ppb

نام روش: MBTH Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): پودر

توضیحات محصول ریجنت ست فرمالدهید

استفاده سریع و آسان از ریجنت های پودری، آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

اگرچه ریجنت های نوع محلول رایج تر هستند، اما استفاده از ریجنت های پودری راحت تر است و قاعده ای کلی برای آماده سازی مجزا ندارند، بلکه چندین جزء ترکیبی دارند و نیاز است با دستور خاصی به نمونه اضافه شوند.

از آنجایی که مقدار ریجنت ها تأثیر تعیین کننده ای در فراورده نهایی دارد، بسیار مهم است که درجه خلوص بالایی داشته باشند.

ریجنت ست فرمالدهید حاضر، یک پودر شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری سطوح پایین فرمالدهید در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

این محصول شیمیایی، در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی و رنگ، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تمام صنایع مرتبط با آب کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت ها، برای تشخیص مقدار فرمالدهید، از روش استاندارد MBTH تبعیت می کنند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است و پایدارای بسیار بالایی دارند.

ریجنت ست فرمالدهید (به روش MBTH) با نام تجاری B-Formaldehyde ®, Reagent Set, MBTH Method به بازار عرضه شده است.

ریجنت ست فرمالدهید، کیفیت و خلوص بسیار بالایی دارد و همین امر این امکان را برای کاربران آزمایشگاه فراهم می کند تا آنالیزهای دقیق و صحیحی انجام داده و به اندازه گیری های فوتومتری دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این مجموعه ریجنت آزمایشگاهی، شامل 100 تست بوده و در محدوده پایین غلظتی 500-3 ppb آنالیز انجام می دهد.

ریجنت فرمالدهید پودری، در بسته های فویل آلومینیومی مخصوصی نگهداری می شود که هم دسترسی به نور آفتاب ندارند و هم ماندگاری بالایی را فراهم می کنند.

استاندارد و ویژگی های شیمیایی ریجنت فرمالدهید تولیدی شرکت بلورآزما این قابلیت را دارد که برای استفاده با دستگاه های دیگر، از جمله برند HACH نیز مناسب می باشد.

عملکرد ریجنت ست فرمالدهید

برای تعیین کمی مواد و عناصر مختلف در یک نمونه، پیش از آنالیز مواد (توسط دستگاه اسپکتروفتومتر یا روش های دیگر کالریمتری)، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند.

یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی نمونه های حاوی فرمالدهید، افزودن ریجنت شیمیایی متناسب با نوع ماده مورد ارزیابی است.

فرمالدهید، که نام علمی آن متانال است، یک ترکیب آلی با فرمول CH2O و ساختار H-CHO است و به راحتی از سوخت ناقص ترکیبات کربن‌دار حاصل می‌ شود.

فرمالدهید یک گاز تند و بی رنگ است که به طور خود به خود به پارافورمالدئید تبدیل می شود. این ماده در قالب محلول های آبی نیز ذخیره می شود که عمدتاً از هیدرات CH2(OH)2 تشکیل شده است.

فرمالدهید از مولکولی قطبی تشکیل شده است و از این رو، جاذبه‌ دوقطبی – دوقطبی بین این ملکول‌ و همچنین ملکول‌ های متانال با سایر مواد برقرار می‌ شود.

در حقیقت، جاذبه‌ دوقطبی باعث می‌ شود تا متانال در حلال‌ های قطبی همچون آب و اتانول به راحتی حل شود. فرمالدئید در اکثر مواقع به عنوان ماده‌ی نگهدارنده در آزمایشگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

این ماده شیمیایی، به طور گسترده ای به شکل ضدعفونی کننده و استریل کننده برای از بین برد باکتری‌ها و در صنایع نفت و گاز، به منظور بهبود عملکرد این سوخت‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

با وجود کاربردهای فراوان، فرمالدهید به وفور در فاضلاب صنایع پتروشیمی یافت می شود که می تواند مشکلات بسیاری برای سلامتی داشته باشد. از این رو، کنترل میزان آن امری ضروری است.

ریجنت ست فرمالدهید، بر اساس واکنش های متعدد و به روش کالریمتری MBTH انجام می شود و بسیار مفید و کاربردی است.

روش MBTH یک تست کالریمتری حساس برای اندازه گیری دامنه کم آلدهیدها است که در مورد فرمالدهید حساس ترین حالت را دارد.

در این روش، MBTH (3-متیل-2-بنزوتیازولین هیدرازون) به نمونه حاوی فرمالدهید اضافه می شود و باعث واکنش های متعدد می شود و در نهایت یک کروموفور آبی-بنفش را تشکیل می دهد.

ریجنت ست فرمالدهید برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده است که محدوده مورد انتظار مقدار فرمالدهید، 3 تا  500 ppb است.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت فرمالدهید موجود در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را در دستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را در دستگاه قرار دهید.
 5. طول موج λmax، مربوط به حداکثر میزان جذب در حضور فرمالدهید بوده و متناسب با غلظت CH2O در نمونه را نشان می دهد.
 6. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست فرمالدهید

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت فرمالدهید آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت فرمالدهید، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای ریجنت ست فرمالدهید

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت ست فرمالدهید، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است و دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده است.

یکی دیگر از مزیت های این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست فرمالدهید (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست فرمالدهید، بسته به دلخواه مشتری و در حالت محلول فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد. به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت ست فرمالدهید (B-Formaldehyde ®, Reagent Set, MBTH Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست فرمالدهید

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای میدانی
 6. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 7. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 8. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 9. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 10. حوزه آموزش
 11. آنالیزهای کمی و کیفی
 12. کروماتوگرافی
 13. تیتراسیون
 14. الکتروشیمی
 15. تشخیص یون ­ها
 16. سنتزهای آلی و رنگ ها