مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
ریجنت آهن کل

پودر ریجنت آهن کل، روش FerroVer

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

5 / 5. تعداد رای: 2

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت آهن کل

نام تجاری: B-Iron, Total ®, Reagent , FerroVer Method

پارامتر مورد آنالیز: آهن کل (Fe)

محدوده آنالیز: 3.0-0.02 ppm

نام روش: FerroVer Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): پودر

توضیحات محصول ریجنت آهن کل

استفاده سریع و آسان از ریجنت های پودری آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

ریجنت آهن کل، یک پودر شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری غلظت آهن کل در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

پودر ریجنت آهن کل در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی و صنایع شیمیایی (مانند آبکاری، تولید فولاد ضد زنگ و پوشش های رنگ) کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت، برای تشخیص آهن کل، از روش استاندارد FerroVer تبعیت می کند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است، به صورت پودر موجود است و پایدارای بسیار بالایی دارد.

ریجنت آهن کل (به روش FerroVer) با نام تجاری B-Iron, Total ®, Reagent , FerroVer Method عمدتاً برای اندازه گیری مقدار کل آهن در آب و پساب، فاضلاب و آب دریا استفاده می شود.

ریجنت آهن کل، معرفی با کیفیت بالاست که به کاربران اجازه می دهد تا به اندازه گیری های فوتومتری سریع و دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این ریجنت شامل 100 تست بوده و در محدوده غلظتی 3.0-0.02 ppm آنالیز انجام می دهد.

ریجنت پودری حاصل، یک ماده خشک، سفید و کریستالی است که در کیسه های فویل مهر و موم شده اند که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شوند.

عملکرد ریجنت آهن کل

برای تعیین کمی مواد و عناصر مختلف در یک نمونه، پیش از آنالیز مواد (توسط دستگاه اسپکتروفتومتر یا روش های دیگر رنگ سنجی)، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند.

یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی نمونه ها، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی متناسب با نوع ماده مورد ارزیابی است.

زیرا ساختار شیمیایی و مولکولی هر ماده متفاوت است، بنابراین برای آنالیز هر ماده یا عنصر، باید ریجنت مخصوص به آن را به کار برد.

آهن، دومین فلز فراوان در پوسته زمین است و حل شدن آن در آب باعث ایجاد طعم فلزی در آب می شود. همچنین ممکن است آب به دلیل مواد جامد معلق حاوی مواد معدنی آهن که به رنگ قهوه‌ ای به نظر می‌ رسند، تغییر رنگ دهد.

اگرچه EPA می گوید آهن موجود در آب آشامیدنی برای آشامیدن بی خطر است، رسوبات آهن و سایر ناخالصی های کمیاب ممکن است از باکتری های مضری حمایت کنند و مشکلاتی به وجود آورند.

غلظت آهن در آب را می توان بر حسب آهن محلول و آهن کل اندازه گیری کرد. آهن محلول، آهنی است که به صورت محلول در آب وجود دارد، در حالی که آهن کل مجموع آهن محلول و ذرات معلق (غیر محلول) است.

غلظت آهن در آب آشامیدنی معمولاً کمتر از 10 میلی گرم در لیتر است و باید مقدار آن برای جلوگیری از اثرات مضر سلامتی و زیست محیطی کنترل گردد.

ریجنت آهن کل حاضر، بر اساس واکنش بین آهن و به روش FerroVer انجام می شود. این روش شامل تبدیل کل آهن محلول و اکثر اشکال نامحلول آهن موجود در نمونه (آهن کل) به آهن ferrous (با استفاده از واکنشگر آهن FerroVer) است.

سپس آهن ferrous واکنش داده و متناسب با غلظت آهن، رنگ نارنجی ایجاد می کند. این روش برای گزارش های تجزیه و تحلیل فاضلاب مورد تایید USEPA است.

ریجنت آهن کل برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده است که محدوده مورد انتظار مقدار آهن کل، 0.02 تا 3.0 میلی گرم در لیتر است.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت یون کروم در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت آهن کل

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای ریجنت آهن کل

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت آهن کل، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است.

در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

همین مهم باعث شده است که دانش فنی انحصاری تولید ریجنت آهن کل به طور ویژه در اختیار شرکت بلورآزما باشد.

یکی دیگر از مزیت های ویژه و متمایز کننده این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت آهن کل (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت آهن کل، بسته به دلخواه مشتری و در حالت محلول فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد.

به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش ریجنت آهن کل، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت آهن کل (B-Iron, Total ®, Reagent , FerroVer Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت آهن کل

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش
 10. نظارت بر اثربخشی برنامه های کاهش خوردگی و پیشیگیری از آن
 11. کنترل سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی