مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Iron Ferrous® Reagent 1

ریجنت ست آهن Ferrous

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

5 / 5. تعداد رای: 1

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست آهن Ferrous

نام تجاری: B-Iron, Ferrous®, Reagent set, 1,10 Phenanthroline Method

پارامتر مورد آنالیز: یون آهن دو ظرفیتی (Fe2+)

محدوده آنالیز: 7.0-0.02 ppm

نام روش: 1,10 Phenanthroline

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول

توضیحات محصول ریجنت ست آهن Ferrous

استفاده سریع و آسان از ریجنت های پودری آنها را برای کاربرد های آزمایش آب در بسیاری از کشورهای جهان بسیار محبوب کرده است.

محلول ریجنت ست آهن Ferrous، یک محلول شیمیایی است که برای تعیین کمی غلظت و اندازه‌ گیری سطح آهن کل در نمونه‌ های آبی استفاده می‌ شود.

محلول ریجنت ست آهن Ferrous در صنایع آب و فاضلاب، صنایع نساجی و صنایع شیمیایی (مانند آبکاری، تولید فولاد ضد زنگ و پوشش های رنگ) کاربردهای گسترده ای دارد.

این ریجنت، برای تشخیص آهن Ferrous، از روش استاندارد 1,10 Phenanthroline تبعیت می کند که توسط شرکت بلورآزما تولید شده است، به صورت محلول موجود است و پایدارای بسیار بالایی دارد.

ریجنت ست آهن Ferrous (به روش 1,10 Phenanthroline) با نام تجاری B-Iron, Ferrous®, Reagent Set, 1,10 Phenanthroline Method عمدتاً برای اندازه گیری مقدار آهن Ferrous در آب و پساب، فاضلاب و آب دریا استفاده می شود.

ریجنت ست آهن Ferrous، معرفی با کیفیت بالاست که به کاربران اجازه می دهد تا به اندازه گیری های فوتومتری سریع و دقیقی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید که این ریجنت شامل 100 تست بوده و در محدوده غلظتی 7.0-0.02 ppm آنالیز انجام می دهد.

محلول ریجنت حاصل، در بطری های مخصوص نگهداری می شوند که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شوند.

عملکرد ریجنت ست آهن Ferrous

برای تعیین کمی مواد و عناصر مختلف در یک نمونه، پیش از آنالیز مواد (توسط دستگاه اسپکتروفتومتر یا روش های دیگر رنگ سنجی)، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند.

یکی از الزامات اصلی مرحله آماده سازی نمونه های حاوی آهن، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی متناسب با نوع ماده مورد ارزیابی است.

آهن دومین فلز فراوان در پوسته زمین است و حل شدن آن در آب باعث ایجاد طعم فلزی در آب می شود. همچنین ممکن است آب به دلیل مواد جامد معلق حاوی مواد معدنی آهن که به رنگ قهوه‌ ای به نظر می‌ رسند، تغییر رنگ دهد.

اگرچه EPA می گوید آهن موجود در آب آشامیدنی برای آشامیدن بی خطر است، رسوبات آهن و سایر ناخالصی های کمیاب ممکن است از باکتری های مضری حمایت کنند و مشکلاتی به وجود آورند.

غلظت آهن در آب را می توان بر حسب آهن محلول و آهن کل اندازه گیری کرد. آهن محلول، آهنی است که به صورت محلول در آب وجود دارد، در حالی که آهن کل مجموع آهن محلول و ذرات معلق (غیر محلول) است.

آهن محلول، به صورت یونی به دو فرم دو ظرفیتی (آهن Ferrous) و سه ظرفیتی (آهن Ferric) وجود دارد. یونی که بیشترین قابلیت جذب را دارد، یون دو ظرفیتی Ferrous می باشد و بهترین محیط برای جذب آن، محیط های اسیدی می باشد.

Ferrous اصطلاحی است که در علم شیمی برای نشان دادن ترکیبی حاوی آهن (II)، به معنی آهن در حالت اکسیداسیون +2، به عنوان کاتیون دو ظرفیتی استفاده می شود.

غلظت یون آهن در آب آشامیدنی معمولاً کمتر از 10 میلی گرم در لیتر است و باید مقدار آن برای جلوگیری از اثرات مضر سلامتی و زیست محیطی کنترل گردد.

محلول ریجنت ست آهن Ferrous حاضر، بر اساس واکنش بین Fe2+ و به روش 1,10 Phenanthroline انجام می شود که یک ترکیب آلی است که به عنوان یک لیگاند استفاده می شود و با اکثر یون های فلزی کمپلکس های قوی تشکیل می دهد.

متد 1,10 Phenanthroline، روشی سریع و دقیق برای تعیین مقدار آهن دو ظرفیتی شرح داده شده است. یون های آهن دو ظرفیتی واکنش داده و متناسب با غلظت آهن، محلولی نارنجی رنگ ایجاد می کنند.

ریجنت ست آهن Ferrous برای استفاده در نمونه هایی طراحی شده است که محدوده مورد انتظار مقدار آهن کل، 0.02 تا 7.0 میلی گرم در لیتر است.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت یون کروم در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست آهن Ferrous

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی و ملی دفع کنید.

مزایای ریجنت ست آهن Ferrous

وجه تمایز مهم در تولید ریجنت ست آهن Ferrous، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است.

در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

یکی دیگر از مزیت های این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و تطابق آن با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست آهن Ferrous (100 تست) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست آهن Ferrous، بسته به دلخواه مشتری و در حالت محلول فراهم شده است.

این ریجنت های با کیفیت بالا و تولید شده در مرکز پیشرفته بلورآزما، به وضوح با تاریخ انقضا و Application Number بر روی هر بطری قابل ردیابی هستند.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد. به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و در صورت لزوم، از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

در دستگاه های اسپکتروفتومتر تولیدی شرکت بلورآزما، ریجنت ست آهن Ferrous (B-Iron, Ferrous®, Reagent Set, 1,10 Phenanthroline Method) به صورت متد پیش فرض موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست آهن Ferrous

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه و فرایندی
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش
 10. برای نظارت بر اثربخشی برنامه های کاهش خوردگی و پیشیگیری از آن
 11. کنترل سیستم های اسپرینکلر آتش نشانی