مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

5 / 5. تعداد رای: 2

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

نام تجاری: B-Ammonia®, Reagent Set, Salicylate Method

پارامتر مورد آنالیز: NH3-N یا آمونیاک

محدوده آنالیز: 0.5-0.01 ppm

نام روش: Nessler Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): پودر

توضیحات محصول ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

پیش از آنالیز مواد توسط دستگاه اسپکتروفتومتر، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند که یکی از الزامات اصلی این مرحله، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی است.

با توجه به اینکه ساختار شیمیایی و مولکولی هر ماده متفاوت است، بنابراین برای آنالیز هر ماده، باید ریجنت مخصوص به آن را به کار برد.

ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری یک پودر شیمیایی است که به عنوان معرف و تعیین کننده قوی آمونیاک و ترکیبات آمونیوم، در میان شیمیدانان و محققان به خوبی شناخته شده است.

آمونیاک (NH3) یکی از شکل‌ های نیتروژنی است که در محیط زیست راه پیدا کرده است و در غلظت های کافی برای ماهی ها و آبزیان سمی است و همه از بوی نامطبوع آن آگاه هستند.

آمونیاک در طبیعت از تجزیه ترکیبات آلی حاوی نیتروژن (تقریباً همه آنها) یا هیدرولیز اوره به وجود می آید.

آمونیاک در آب به صورت آمونیوم یونیزه (NH4) یا آمونیاک یونیزه شده (NH3) حاصل از شیرابه یا رواناب حاصل از کشاورزی، تخریب مواد آلی یا تجمع مواد زائد در آب وجود دارد.

به طور کلی، منابع طبیعی آمونیاک به اندازه کافی پراکنده هستند که ما هرگز متوجه آن نمی شویم. با این حال، اگر مقدار کافی از آن منابع طبیعی آمونیاک در یک جریان (یک فاضلاب) متمرکز شود، می تواند در منبع آب مشکل ساز شود.

بنابراین، اندازه گیری و کنترل نیتروژن آمونیاکی برای حفظ عملکرد تصفیه آب، پساب و فاضلاب امری ضروری است.

محصول ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری و با نام تجاری B-Ammonia®, Reagent Set, Salicylate Method یک روش ساده برای اندازه گیری آمونیاک (نیتروژن آمونیاکی) می باشد.

روش سالیسیلات به طور گسترده در طیف وسیعی از کاربردها از جمله نمونه‌ های آبی، نمونه‌ های غیر آبی، نمونه‌ های هوا، نمونه‌ های خاک، نمونه‌ های (میکرو) بیولوژیکی، نمونه‌ های تبخیری و هضم اسیدی مواد گیاهی استفاده می گردد.

استفاده از سدیم سالیسیلات در این روش از کار با فنول (سمی و فرار)، و تولید بخارهای سمی (اورتو کلروفنول) که در روش ایندوفنول تولید می شود، جلوگیری می کند.

در روش استفاده از ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری، مقدار آمونیاک موجود در نمونه را می توان با تبدیل آمونیاک موجود در نمونه به رنگ آبی شدید تعیین کرد و سپس مقدار آن را با طیف سنجی UV-Visible تعیین نمود.

ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری قادر به تشخیص غلظت های بسیار پایین آمونیاک است (0.5-0.01 ppm).

عملکرد ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری، شامل واکنش آمونیاک با کلر برای تشکیل مونوکلرامین است که سپس تحت عملیات مشخص و شرایط دمایی استاندارد، اکسید می شود تا ترکیبی آبی رنگ (یا سبز زمردی) ایجاد کند.

در نهایت، با توجه به شدت رنگ ایجاد شده، غلظت آن اندازه ­گیری می ­شود به طوری که میزان جذب اندازه ­گیری شده در این طول موج، متناسب با غلظت آمونیاک در نمونه است.

از کاربردهای ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری، می ­توان به اندازه ­گیری دقیق آمونیاک و ترکیبات آمونیوم موجود در سنتزهای آلی، پساب ­های صنعتی، آب رودخانه­ ها و آب آشامیدنی و دیگر نوشیدنی­ ها اشاره کرد.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

 1. دفع نمونه هایی که با ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری (B-Ammonia®, Reagent Set, Salicylate Method) تهیه می شوند، باید طبق مقررات محلی و ملی صورت بگیرد.
 2. ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری سمی است و در صورت بلعیدن یا تماس با پوست یا چشم می تواند باعث آسیب شود.
 3. در صورت استنشاق، بلع یا جذب از طریق پوست ممکن است کشنده باشد. از هرگونه تماس پوستی با این ریجنت خودداری کنید. آثار تماس یا استنشاق ممکن است با تاخیر همراه باشند.
 4. این ریجنت نسبت به هوا حساس است. در صورت عدم استفاده درپوش آن را قرار دهید تا از تولید گازهای سمی یا خورنده جلوگیری شود.
 5. ماده ای غیر قابل احتراق است و به خودی خود نمی سوزد، اما ممکن است هنگام گرم شدن تجزیه شود و بخارات خورنده و یا سمی تولید کند.

مزایای ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

وجه تمایز مهم در تولید این ریجنت، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است. تمام تلاش تخصصین بلورآزما بر این بوده است.

در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

همین مهم باعث شده است که دانش فنی انحصاری تولید ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری به طور ویژه در اختیار شرکت بلورآزما باشد.

یکی دیگر از بخش های ویژه و متمایز کننده این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است و در راستای این اهداف، از نیروهای متخصص در صنایع مختلف استفاده شد.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری، بسته به دلخواه مشتری فراهم شده است.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد. به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و یا از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

به دلیل تولید انواع دستگاه اسپکتروفتومتر توسط شرکت بلورآزما، ریجنت B-Ammonia®, Reagent Set, Salicylate Method به صورت متد پیش فرض در دستگاه ­ها موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت آمونیاک سالیسیلات پودری

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش