مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
ریجنت ست نسلر آمونیاک

ریجنت ست نسلر آمونیاک

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

5 / 5. تعداد رای: 2

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست نسلر آمونیاک

نام تجاری: B-Ammonia®, Reagent, Nessler Method

پارامتر مورد آنالیز: NH3-N یا آمونیاک

محدوده آنالیز: 10-0.2 ppm

نام روش: Nessler Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول

توضیحات محصول ریجنت ست نسلر آمونیاک

پیش از آنالیز مواد توسط دستگاه اسپکتروفتومتر، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند که یکی از الزامات اصلی این مرحله، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی است.

با توجه به اینکه ساختار شیمیایی و مولکولی هر ماده متفاوت است، بنابراین برای آنالیز هر ماده، باید ریجنت مخصوص به آن را به کار برد.

ریجنت ست نسلر آمونیاک یک محلول شیمیایی است که به عنوان معرف و تعیین کننده قوی آمونیاک و ترکیبات آمونیوم، در میان شیمیدانان و محققان به خوبی شناخته شده است.

آمونیاک در آب به صورت آمونیوم یونیزه (NH4) یا آمونیاک یونیزه شده (NH3) حاصل از شیرابه یا رواناب حاصل از کشاورزی، تخریب مواد آلی یا تجمع مواد زائد در آب وجود دارد.

حتی در غلظت های پایین آمونیاک، اگر توسط حیوانات آبزی، بی مهرگان یا گیاهان جذب شود، می تواند بسیار مضر باشد.

آمونیاک به عنوان محصول تجزیه مواد نیتروژن دار در آب های طبیعی رخ می دهد. همچنین در پساب های خانگی و فاضلاب های صنعتی خاص نیز به وفور یافت می شود.

آمونیاک برای ماهی ها و سایر اشکال آبزیان مضر است و سطح آمونیاک باید در آب مورد استفاده در مزارع پرورش ماهی و آکواریوم ها به دقت کنترل شود.

آزمایشات آمونیاک به طور معمول برای نظارت و کنترل آلودگی آب های طبیعی و آب دریا نیز اعمال می شود.

بنابراین، اندازه گیری و کنترل نیتروژن آمونیاکی برای حفظ عملکرد تصفیه آب، پساب و فاضلاب امری ضروری است.

محصول ریجنت تست نسلر آمونیاک و با نام تجاری B-Ammonia®, Reagent, Nessler Method یک روش ساده برای اندازه گیری آمونیاک (نیتروژن آمونیاکی) در محدوده 10-0.2 ppm می باشد.

عملکرد ریجنت ست نسلر آمونیاک

ریجنت ست نسلر آمونیاک از کاتیون ها و آنیون هایی تشکیل شده است که تحت شرایطی به سرعت با آمونیاک واکنش می دهند و یک محصول رنگی را تشکیل می دهد. اگر غلظت محلول بالا باشد، ممکن است در نتیجه رسوبی با رنگ قهوه‌ای مایل به نارنجی تشکیل شود. این واکنش در محلول آبی، به عنوان یک اسید ضعیف رفتار می کند.

در نهایت، با توجه به شدت رنگ ایجاد شده، غلظت آن اندازه ­گیری می ­شود به طوری که میزان جذب اندازه ­گیری شده در این طول موج، متناسب با غلظت آمونیاک در نمونه است.

از کاربردهای ریجنت ست نسلر آمونیاک، می ­توان به اندازه ­گیری دقیق آمونیاک و ترکیبات آمونیوم موجود در سنتزهای آلی، پساب ­های صنعتی، آب رودخانه­ ها و آب آشامیدنی و دیگر نوشیدنی­ ها اشاره کرد.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست نسلر آمونیاک

 1. ریجنت ست نسلر آمونیاک (B-Ammonia®, Reagent, Nessler Method) بسیار سمی است و باید با احتیاط حمل شود.
 2. در صورت استنشاق، بلع یا جذب از طریق پوست ممکن است کشنده باشد. از هرگونه تماس پوستی با این ریجنت خودداری کنید. آثار تماس یا استنشاق ممکن است با تاخیر همراه باشند.
 3. معرف نسلر آمونیاک به هوا حساس است. در صورت عدم استفاده درپوش آن را قرار دهید تا از تولید گازهای سمی یا خورنده جلوگیری شود.
 4. ماده ای غیر قابل احتراق است و به خودی خود نمی سوزد، اما ممکن است هنگام گرم شدن تجزیه شود و بخارات خورنده و یا سمی تولید کند.

مزایای ریجنت ست نسلر آمونیاک

وجه تمایز مهم در تولید این ریجنت، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است. تمام تلاش تخصصین بلورآزما بر این بوده است.

در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

همین مهم باعث شده است که دانش فنی انحصاری تولید ریجنت ست نسلر آمونیاک به طور ویژه در اختیار شرکت بلورآزما باشد.

یکی دیگر از بخش های ویژه و متمایز کننده این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست نسلر آمونیاک نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است و در راستای این اهداف، از نیروهای متخصص در صنایع مختلف استفاده شد.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست نسلر آمونیاک، بسته به دلخواه مشتری فراهم شده است.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد. به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و یا از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

به دلیل تولید انواع دستگاه اسپکتروفتومتر توسط شرکت بلورآزما، ریجنت B-Ammonia®, Reagent, Nessler Method به صورت متد پیش فرض در دستگاه ­ها موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست نسلر آمونیاک

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش