مشاهده آنلاین غرفه بلورآزما نمایشگاه ایران ساخت
ورود به نمایشگاه
logo bloorazma
B Aluminum H.R® pack 1 scaled

ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

دانلود کاتالوگ ریجنت
امتیاز شما به ریجنت:

5 / 5. تعداد رای: 1

اشتراک گذاری ریجنت:

نام: ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

نام تجاری: B-Aluminum (H.R)®, Reagent Set, Aluminon Method

پارامتر مورد آنالیز: Al3+ یا آلومینیوم

محدوده آنالیز: 2.5-0.02 ppm

نام روش: Aluminon Method

تعداد تست: 100

نوع (پلتفرم): محلول و پودر

توضیحات محصول ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

مجموعه ریجنت ست آلومینیوم (H.R)، یک کیت شیمیایی است که برای تعیین غلظت آلومینیوم در یک نمونه و در واکنش های شیمیایی مختلفی استفاده می شود.

این کیت از روش Aluminon برای تشخیص یون های آلومینیوم در نمونه استفاده می کند که توسط شرکت بلورآزما ساخته شده و به صورت پودر و محلول موجود است و پایدارای بسیار بالایی دارد.

روش Aluminon، با نام تجاری نمک آمونیوم اسید aurintricarboxylic acid است که رنگی است که از مستندترین و قدیمی ترین روش های موجود برای تعیین مقدار آلومینیوم موجود در آب، پساب و محلول های آبی است.

فرم پودری ریجنت ست آلومینیوم (H.R) یک ماده خشک، سفید و کریستالی است که در کیسه های فویل مهر و موم شده اند که ماندگاری طولانی برای آنها فراهم می کند.

فرم محلول ریجنت آلومینیوم، مایعی است که در بطری های مخصوص نگهداری می شود و به سادگی به همراه نمونه در کووت اندازه گیری ریخته می شوند.

ریجنت ست آلومینیوم (H.R) با نام تجاری B-Aluminum (H.R)®, Reagent Set, Aluminon Method شامل 100 تست بوده و در محدوده غلظتی 2.5-0.02 ppm آنالیز انجام می دهد.

عملکرد ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

پیش از آنالیز مواد توسط دستگاه اسپکتروفتومتر، ابتدا باید به روش خاصی آماده سازی شوند که یکی از الزامات اصلی این مرحله، افزودن مواد شیمیایی با نام ریجنت یا معرف شیمیایی است.

با توجه به اینکه ساختار شیمیایی و مولکولی هر ماده متفاوت است، بنابراین برای آنالیز هر ماده، باید ریجنت مخصوص به آن را به کار برد.

آلومینیوم یکی از رایج ترین فلزات سنگین است که در آب های آشامیدنی پساب ها یافت می شود که می تواند از طریق فعالیت های بسیاری وارد منابع آب شود.

آلومینیوم می‌ تواند از طریق فرآیندهای طبیعی مانند هوازدگی سنگ‌ ها یا از طریق فعالیت‌ های انسانی مانند استخراج معدن، فرآیندهای صنعتی با استفاده از آلومینیوم، و فاضلاب تصفیه‌ شده با آلوم و ترکیبات آلومینیوم دار، وارد آب شود.

سطوح بالای آلومینیوم می تواند بر توانایی برخی گونه ها برای تنظیم یون ها مانند نمک ها و مهار عملکردهای تنفسی مانند تنفس تأثیر بگذارد.

آلومینیوم طعم یا بوی قابل توجهی در آب ندارد. با این حال، در سطوح بالاتر از 0.2 ppm، گاهی اوقات می تواند آب را کدر کند یا به رنگ آبی تبدیل شود.

EPA حداکثر سطح آلودگی ثانویه (SMCL) 0.05-0.2 میلی گرم در لیتر را برای آلومینیوم در آب آشامیدنی توصیه کرده است. بنابراین، اندازه گیری و کنترل آن برای حفظ عملکرد تصفیه آب، پساب و فاضلاب امری ضروری است.

ریجنت ست آلومینیوم (H.R) از کاتیون ها و آنیون هایی تشکیل شده است که تحت شرایطی به سرعت با آلومینیوم واکنش می دهند و یک محصول رنگی را تشکیل می دهد.

در نهایت، واکنش بین ریجنت ست آلومینیوم (H.R) و آلومینیوم باعث ایجاد رنگ مایل به قرمز در نمونه می شود.

در نهایت، می توان طی مراحل کلی زیر از دستگاه اسپکتروفتومتر UV-Vis برای تعیین غلظت آلومینیوم موجود در واکنش انجام شده استفاده کرد:

 1. طیف سنج را روشن کنید.
 2. آزمون را انتخاب کنید.
 3. نمونه مرجع را درستگاه قرار دهید.
 4. نمونه آماده شده را درستگاه قرار دهید.
 5. طول موج λmax، مربوط به حداکثر میزان جذب در حضور فلوراید بوده و متناسب با غلظت یون‌ های فلوراید در نمونه است.
 6. نتایج را بر حسب میلی گرم در لیتر (ppm) بخوانید.

توصیه های لازم جهت کار با ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

در زیر چند توصیه کلی برای استفاده از این مجموعه ریجنت آورده شده است:

 • دمای توصیه شده برای نگهداری ریجنت 10-25 درجه سانتیگراد است.
 • برای اطمینان از نتایج دقیق، توصیه می‌ شود برگه‌ های اطلاعات ایمنی (MSDS/SDS) را برای مواد شیمیایی مورد استفاده بررسی کنید.
 • ممکن است باعث سوزش چشم، سوختگی شدید , مسمومیت شود. پس در هنگام استفاده از ریجنت آلومینیوم، از تجهیزات حفاظت فردی توصیه شده استفاده کنید.
 • نمونه ها را در بطری های شیشه ای یا پلاستیکی تمیز جمع آوری کنید.
 • محلول واکنش را طبق مقررات محلی، ایالتی و فدرال دور بریزید.

مزایای ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

وجه تمایز مهم در تولید این ریجنت، عدم استفاده از مهندسی معکوس بوده است. تمام تلاش تخصصین بلورآزما بر این بوده است.

در تولید این ریجنت، دانش فنی با استفاده از استانداردهای بین المللی (ASTM) و مقالات و پتنت­ ها حاصل گردیده و کپی کاری از نمونه ­های خارجی صورت نگرفته است.

همین مهم باعث شده است که دانش فنی انحصاری تولید ریجنت ست آلومینیوم (H.R) به طور ویژه در اختیار شرکت بلورآزما باشد.

یکی دیگر از بخش های ویژه و متمایز کننده این محصول، پایداری بالا و جوابدهی دقیق آن به انواع نمونه ­ها و با انواع دستگاه ­های موجود در بازار است.

همچنین گستره کاری و تعداد تست بالای ریجنت ست آلومینیوم (H.R) نیز مزیت دیگری است که با صرف وقت و انرژی و هزینه بالایی بدست آمده است و در راستای این اهداف، از نیروهای متخصص در صنایع مختلف استفاده شد.

درحال حاضر، امکان ارائه حجم­ های متنوع از ریجنت ست آلومینیوم (H.R)، بسته به دلخواه مشتری و در دو حالت پودری و محلول فراهم شده است.

با توجه به اینکه این محصول تاریخ انقضاء مشخصی دارد، مشتری می ­تواند با توجه به مقدار مصرفی که تاریخ مشخص شده دارد، سفارش گذاری انجام دهد.

به این ترتیب با افزایش مقدار سفارش ریجنت ست آلومینیوم (H.R)، بهای تمام شده برای مشتری به مراتب کمتر خواهد بود.

حلال ­ها و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این ریجنت آلومینیوم از نظر خلوص همواره چک می ­شوند و در مواقعی بعضی از مواد یا سنتز شده و یا از پروسه­ های خالص سازی عبور می ‌کنند.

به دلیل تولید انواع دستگاه اسپکتروفتومتر توسط شرکت بلورآزما، ریجنت B-Aluminum (H.R)®, Reagent Set, Aluminon Method به صورت متد پیش فرض در دستگاه ­ها موجود است و علاوه بر آن با سایر دستگاه­ ها نیز سازگار می ­باشد.

کاربرد ریجنت ست آلومینیوم (H.R)

 1. آنالیز آلودگی ها و کنترل کیفیت آب آشامیدنی
 2. کنترل کیفیت فاضلاب در سیستم های تصفیه
 3. آنالیز آلودگی های پساب صنعتی و کنترل کیفیت آنها
 4. بهینه سازی فرایندهای صنعتی که از آب استفاده می کنند
 5. آنالیزهای زیست محیطی و کنترل آلایندها طبق قوانین و استانداردهای مجاز
 6. تحقیقات مرتبط با کیفیت آب، آلاینده ها و اثرات زیست محیطی
 7. کنترل مقرارت توسط واحدهای نظارت و بازرسی
 8. آنالیز کیفیت آب در حوزه کشاورزی و اطمینان از اکوسیستم محیط
 9. حوزه آموزش